Projekt Na Den úspěšně zahájen akcí Global Village v Klubu Rozhledna

V sobotu 12. 4. jsme zahájili projekt Na Den první akcí ve spolupráci s neziskovou organizací Lačhe Čhave.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ráno začalo trochu hekticky – dlouho jsme bojovali se stavbou stánků. Naštěstí však přišlo spoustu dobrovolníků a tak se nám společnými silami podařilo vesničku Global village vybudovat. Pak už jsme se mohli věnovat kreativnější fázi, zdobení a připravování her pro děti. V Global village jsme prezentovali šest zemí: Izrael, Egypt, Nový Zéland, Etiopii, Mexiko a Japonsko.

Sotva jsme naše stánky vyzdobili, tématicky podle toho, kterou zemi reprezentovaly, už začaly přicházet první zvídavé děti. Získaly pas a vyrazily na cestu po světě.

U našich stánků se děti mohly projít jako mumie, napsat si své jméno japonsky, podívat se na svět vzhůru nohama, vyzkoušet své znalosti o afrických zvířatech nebo si vyrobit vlastní jarmulku. Pokud se jim podařilo splnit úkol, získaly do pasu razítko o úspěšné návštěvě země a mohly cestovat dál. Potom, co projely celý svět, získaly v cíli od Lačhe Čhave odměnu za náročnou cestu.  Abychom navodili pravou cestovatelskou atmosféru, hrála nám po celý den egyptská či izraelská hudba a každý také mohl ochutnat pochoutky z jednotlivých států. V Mexiku nachos, v Etiopii čokoláda a v Izraeli hummus s macesem. Jednou z „atrakcí“ se pro děti stal také náš dobrovolník z Panamy, od kterého se nadšeně učily španělská slovíčka.

Potom,co všechny děti objely svět a dojedly všechny pochoutky, už nezbývalo než vesničku zase rozebrat. Jelikož jsme z rána už měli praxi, šlo to jedna dvě. Před úplným koncem jsme ještě vyslechli prezentaci o Lačhe Čhave a trochu opožděně se navzájem představili.

Za náš tým jsme s celým dobrovolnickým dnem spokojení, i počasí nám přálo. Děti vypadaly také nadšeně a doufáme, že si na své přišli i účastníci. Projekt Na den je tedy úspěšně zahájen a můžeme se splečně těšit na další akce, třeba již za dva týdny v centru pro seniory (Rozesměj seniora).

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Označeno v Uncategorized

Napsat komentář