Dobrovolníci Na Den opět rozesmívali seniory v CSOP Praha 15

V sobotu 23. května jsme se hned ráno sešli s devíti dobrovolníky, abychom společně strávili den v Centru ošetřovatelské a sociální pomoci na Praze 15 (CSOP Praha 15), se kterým na dobrovolnickém dni spolupracujeme již potřetí.

Po krátkém představení CSOP Praha 15, kde jsme se dozvěděli informace o chodu organizace a pobytu seniorů, jsme se šli postupně seznámit se všemi uživateli a pozvat je na náš chystaný koncert, který se měl konat v 11 hodin.

??????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přestože jsme některé písně zpívali v sobotu poprvé, senioři naši snahu ocenili pohupováním do rytmu a občasným notováním několika známých slov. Náš repertoár jsme se snažili přizpůsobit posluchačům, a tak v sobotu zazněly hity jako Škoda lásky, Pramínek vlasů či Písnička česká.

Potom, co jsme dozpívali a sklidili potlesk, mohli jsme si se seniory konečně trochu popovídat.

DSCN9209 (960x1280)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po obědě, který jsme využili pro sdílení informací o dobrovolnictví a k dalším inspirativním rozhovorům, jsme se vrhli na oblíbené stolní hry a společně u nich zažili dramatické okamžiky. Později se někteří z nás se vydali také na návštěvy do pokojů, kde leželi nepohybliví senioři. S pohyblivými jsme se vydali do zahrady.

DSCN9215 (1280x960)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Později odpoledne už nezbylo, než se se seniory rozloučit a vydat se zpět do našich domovů – obohaceni o úsměv, který nám senioři jakoby výměnou za naši snahu vykouzlili na tvářích.

Více fotografií z akce si můžete prohlédnout zde.

Označeno v Uncategorized