8.–9. 4. Institut pohostinného přátelství III.

Jarní úklid stodoly

Pojď s námi opět navštívit Institut pohostinného přátelství ve Skalce u Doks. Po minulých akcích, kdy jsme zakládali kompost a moštovali na nás  tentokrát čeká jarní úklid ve stodole.
Poté nám zakladatelé institutu poví, jak probíhá obnova statku a budování kulturního a řemeslného centra a seznámí nás s konceptem institutu pohostiného přátelství. Možná dostaneme ochutnat i nějaké jejich místní speciality.

Institut pohostinného přátelství z.s. vznikl v roce 2011 koupí hospodářského stavení č.p.1 ve Skalce u Doks, o jehož obnovu se spolek od té doby snaží. Cílem je vytvoření pohostinného, kulturního a řemeslného centra s otevřenými dveřmi, poskytující zázemí nám, sousedům i poutníkům na cestách.  Vedle opravy stavení spolek kultivuje přilehlé pozemky a zakládá permakulturní zahrady. Vypěstované plodiny jsou dále zpracovávány na místní produkty a v menších sériích také na lahůdkové speciality. V současné době se do činnosti IPP zapojuje aktivně 10–12 lidí.

KDE: Institut Pohostinného Přátelství ve Skalce u Doks (1 hodina autobusem z Prahy do Dubé, kam pro nás přijedou autem)

KDY: sobota 8. 4. ráno – neděle 9. 4, dopoledne (po domluvě mezi účastníky je možné akce rozšířit o nedělní výlet po Máchově kraji)
Přesné časy doplníme později.

PRÁCE:
Úklid a organizace stodoly

UBYTOVÁNÍ A JÍDLO:
Spát budeme v jedné místnosti na matracích ve vlastním spacáku.
V sobotu budeme mít zajištěn oběd a večeři.
V neděli bude připravena jednoduchá snídaně

Takto jsme ve Skalce u Doks moštovali v listopadu.

Zaujala Tě akce? Přihlaš se

Pro více informací napiš na jonas@na-den.cz